8 marca 2016

Unboxing #52: Pośród Gwiazd: Ambasadorzy

Długo przyszło mi czekać na dodatek do Pośród gwiazd, ale w końcu jest. Kosztuje niemal tyle co podstawowa wersja gry, jednak wygląda na to, że oferuje naprawdę dużo. Ambasadorzy, bo taki nosi podtytuł, wprowadzają do gry ogrom nowych kart oraz nie mniej różnorodności. Dziś przyjrzymy się zawartości małego pudełka, kryjącego kolejne tajemnice kosmosu.

Cena sugerowana dodatku wynosi 109 zł, czyli raptem 6 zł mniej niż cena podstawowej wersji Pośród gwiazd. Jeśli jednak przeszukamy zasoby internetu, to natkniemy się w sklepach na spore obniżki. Koszt zaczyna się w przedziale 85 zł i najczęściej zatrzymuje się na pułapie 99 zł. Sporadycznie mamy ceny powyżej tego, osiągające ostatecznie wartość sugerowanej. Podobny upust mamy w przypadku podstawki, dlatego jeśli ktoś rozważa zakup kompletu, zdecydowanie bardziej opłaca się to uczynić na sieci, gdyż można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Gdy już zakupimy Ambasadorów, w nasze ręce wpadnie niewielkie pudełko, zbliżone rozmiarami do tych z Konwoju czy Poprzez wieki. Jest jednak opatrzone wyjątkowo piękną oraz barwną grafiką, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Buduje to już na stracie ciekawy klimat futurystycznej stacji kosmicznej pełnej neonów i świateł. Sam dodatek składa się natomiast z:
* 90 kart lokacji
* 20 kart biur
* 48 kart Ambasadorów
* 4 kart zadań
* 6 żetonów podpowiedzi
* 10 żetonów typu lokacji (po 2 na każdy z dostępnych kolorów)
* 1 nowy żeton rasy
* krótką instrukcję

Jak widać, nie płacimy za powietrze i wszystkiego jest naprawdę dużo. Dla porównania w podstawce mieliśmy 116 kart lokacji oraz 42 innych karty (zadania, konflikty, reaktory, itd.). Do tego dochodzi garść nowych żetonów oraz kolejna, grywalna rasa o ciekawej funkcji. Jakość komponentów stoi na bardzo wysokim poziomie, zaś karty opatrzono klimatycznymi grafikami. Mimo utrzymania stylu graficznego, widać wyraźnie, że nowe lokacje jakie możemy zbudować w swoich stacjach kosmicznych, bardzo się różnią od tych które dotąd poznaliśmy. Dodatkowo sporo z nich pożera znaczne ilości energii podczas wystawiania. Dotyczy to w szczególności budynków militarnych, jednak rekompensują to pozyskaniem znacznej liczby punktów.

Instrukcję napisano zwięźle oraz rzeczowo. Zawiera pełen opis działania dodatku, ale także funkcji nowych kart, które mogą rodzić pytania u graczy. Opatrzono ją też kilkoma grafikami wyjaśniającymi, co jest szczególnie przydatne w przypadku karty "Tor wyścigowy".

Co cieszy:
* bardzo dużo nowych kart lokacji
* nowość w postaci Ambasadorów i ich placówek
* nowe zadania
* małe pudełko mieszczące się w dużym z podstawki
* klimatyczne grafiki
* wysoka jakość komponentów
* uczciwa cena

Co budzi wątpliwość:
* jedna, nowa rasa to trochę mało

Poziom ryzyka przy zakupie w ciemno:
Absolutnie żaden, szczególnie jeśli graliśmy już podstawową wersję gry. W przypadku nowicjuszy, zakup kompletu również może się opłacić, szczególnie jeśli szukamy czegoś na większy prezent urodzinowy. Pośród gwiazd świetnie sprawdza się w rozgrywkach dwuosobowych, zatem dodatek ma szansę tylko je rozwinąć, w szczególności w połączeniu z mini dodatkami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz