Kuźnia Pomysłów

Witajcie w Kuźni Pomysłów :)

Jest to miejsce gdzie znajdziecie linki do moich autorskich projektów. Część z nich to samodzielne gry lub książki, inne zaś to scenariusze do gier przygodowych lub modyfikacje rożnych tytułów. Wiele z tych rzeczy jest dostępna przez długi czas, tylko dla osób wspierających moją pracę przez serwis Patronite. Tak, pracę, bowiem zaprojektowanie i napisanie tych rzeczy pochłania ogromne ilości roboczogodzin. Zatem ci którzy wesprą mnie, choćby najmniejszą sumą, mają wstęp do sekretnej grupy na Facebooku, gdzie zamieszczam pliki z moimi projektami. 

W tym dziale prezentuję spis zamieszczonych tam plików oraz linki do tych materiałów, które upubliczniłem dla wszystkich, odwiedzających mojego bloga. Zasada jest prosta:
* Jeśli mamy do czynienia z modem lub scenariuszem do czyjejś gry, to taka praca przez około rok jest dostępna tylko dla moich patronów. Potem następuje jej publikacja na blogu.
* Jeśli to moja książka to jej pierwsza część, lub fragment całości, jest dostępny na Wattpad, reszta zaś na grupie dla moich patronów.
* Jeśli to projekt mojej gry planszowej, to jest ona dostępna w formacie Print&Play, tylko dla moich patronów.

Każdy wspierający automatycznie bierze też udział w comiesięcznym konkursie. Z początkiem każdego miesiąca wybieram jedną osobę, która otrzymuje ode mnie prezent w postaci komiksu lub gry planszowej, albo obu tych rzeczy. Nie ma znaczenia jaką kwotą zostałem wsparty, każdy ma równe szanse. dana osoba może być wybrana tylko raz na pół roku.

Jeśli ktoś będzie wspierał moją pracę przez minimum 12 miesięcy, to otrzyma on na stałe wejście do sekretnej grupy.

Wszelkie pytania można zadawać w TYM temacie na forum gry planszowe.

WSPIERAJĄ MOJĄ PRACĘ:
* Andrzej Bernatek
* Piotr Kapek
* Daniel Rdr
* Anna Surawska
* Michał Gaik
* Paweł Będź
* Jakub Kwoka
* Mark Lorenc
* Bartek Jaworski
* Tomasz Słupek
* Krzysztof Pilch
* Paweł Bosak
* Maria Muchin
* Janusz Rydzewski
* Grzegorz Jakubowski
* Łukasz Iwanicki
* Bogusz Ohlaszeny
* Wojciech Jadrowski

KONKURS DLA PATRONÓW

PROJEKTY DOSTĘPNE NA SEKRETNEJ GRUPIE:
* Pojedynek czarnoksiężnika - modyfikacja do gry "Szkoła Magów" (Granna), która bardzo zmienia charakter rozgrywki. Zachowuje sens gry, przy likwidacji chaosu jaki panował na stole i poprawieniu balansu rozgrywki. Posiada kilka alternatywnych wariantów. Modyfikacja przeznaczona dla doświadczonych graczy.
* Mother of Depths - zwany inaczej MoD. Jest to modyfikacja do gry "Abyss" (Rebel), ukierunkowana na rozgrywki dwuosobowe, które mocno kulały w tej grze. Wprowadza ona tytułową Matkę, która jest trzecim graczem, dającym nowe możliwości graczom. W chwili obecnej mod nie obsługuje (jeszcze) dodatków "Kraken" i "Lewiatan".
* Łzy Zapomnianych - kampania fabularna do gry "Mage Knight" (Lacerta, Portal), złożona z 8 scenariuszy, przeznaczona dla 1-4 graczy. Całość jest rozbudowana fabularnie, zmienia część mechanik i wprowadza konkretną historię. Ma też inny system wyłonienia zwycięzcy. 
* Łowcy smoków - samodzielny scenariusz przygodowy do gry "Runebound 2" (Galakta). Ma wprowadzone zupełnie nowe cele wygranej, system handlu czy wprowadza mechaniki obozów do zdobycia. Zawiera dwa warianty - z wykorzystaniem dodatków oraz na samej podstawowej wersji gry.
* Dragon hunters - angielska wersja scenariusza Łowcy smoków. Tłumaczenie Małgorzata Olesiak.
* "Władca Smoków" Rozdział 1 - całość składa się z dwóch plików. Osobno Księgi Przygody, opisującej główną oś fabularną, przygotowanie scenariuszy i zasady specjalne. Można grać tylko na tej księdze. Druga zaś to Księga Zadań, opisująca misje główne (nie są obowiązkowe do rozegrania), misje poboczne, sekrety i spotkania z postaciami niezależnymi. Cały rozdział składa się z 5 scenariuszy, które obecnie powstają. Na razie udostępniony jest scenariusz pierwszy "Popioły przeszłości". Kolejne będą na bieżąco uzupełniane w głównym pliku.

MATERIAŁY OPUBLIKOWANE NA BLOGU:
* Łzy Zapomnianych
Wersja dostępna na blogu
Plik PDF zamieszczony na serwisie BGG
* Łowcy smoków
Wersja dostępna na blogu
Plik PDF zamieszczony na serwisie BGG
Plik w wersji angielskiej
* Mother of Depths
Wersja dostępna na blogu
Plik PDF zamieszczony na serwisie BGG
* Pojedynek czarnoksiężnika
Wersja dostępna na blogu
Plik PDF zamieszczony na serwisie BGG

PROJEKTY OBECNIE OPRACOWYWANE:
* Łzy Zapomnianych: Opowieść wędrowca - osobna wersja projektu "Łzy zapomnianych" do "Mage Knight". Względem pierwszej edycji, która jest dostępna od dawna, fabuła "Opowieści wędrowca", nie jest osadzona w uniwersum MK, tylko moim autorskim, o nazwie "Dream Wars". Kampania zawiera 8 scenariuszy, jednak jest nastawiona w 100% na fabułę. Gracz zatem będzie podejmował sporo decyzji, prowadził rozmowy z NPC-ami, czy negocjował z przeciwnikami. Dalej jednak walka stanowi dość istotny element. Rozgrywka jest przewidziana tylko na sesje jednoosobowe, bowiem scenariusz wyklucza całkowicie multi. 
* Dream Wars - mój autorski projekt gry planszowej i gry RPG, z którego pierwotnie wywodzi się pomysł na Łzy Zapomnianych.
* Czarna Śmierć - seria siedmiu krótkich książek przygodowych, osadzonych w latach 1346-1355, czyli podczas największej pandemii dżumy w Europie.
* Świt ciemności - kampania fabularna do gry "The Others"
* Cena szaleństwa - moja autorska gra planszowa
* Hellspace: Piekło kosmosu - pierwszy tom serii "Hellspace". Jest dostępny tutaj.
* Śmierć z głębin: Wolność - pierwszy tom serii "Śmierć z głębin". Jest dostępny tutaj.
* Pożoga - scenariusz przygodowy do gry "Runebound 2"
* Król kupców - scenariusz przygodowy do gry "Runebound 3"
* Leśny wyścig - gra planszowa dla dzieci