25 września 2016

Robaczki

Dziś recenzja czegoś zrobaczywiałego, pełzającego i ogólnie obrzydliwego. Oczywiście żartuję, choć większość osób raczej nie lubi jak po nich coś pełza czy drepcze, a jeśli do tego bzyczy to już w ogóle mamy panikę. Jednak omawiana tutaj gra posiada właśnie tytuł Robaczki, gdyż będziemy pod kamieniami szukać wszelkiego dziadostwa, które pełza. Zabawa przeznaczona dla jednego gracza i zaprojektowano całość tak aby można było jej swobodnie używać podczas podróży. Metoda jest banalna - magnesy. Zobaczmy zatem o co chodzi w tej nie takiej prostej grze.

Robaki pod magnesem

Tak jak w przypadku większości logicznych puzzli zadanie jest proste, przynajmniej w teorii. Gracz posiada 4 obrazki z umieszczonymi na nich różnorakimi robaczkami. Do tego ma 4 magnesy, każdy o innym kształcie. zadanie polega zaś na tym aby zakryć te robaczki, które nie występują na obrazku z pytaniem. Np. w pierwszej łamigłówce obrazek pokazuje 5 mrówek, zatem gracz musi tak ułożyć magnesy na polach, nie wychodząc poza ich obszar, aby zasłonić wszystko poza 5 mrówkami. Wydaje się to być absurdalnie proste i takowym jest na pierwszym poziomie trudności.

Z czasem jednak natrafiamy na coraz trudniejsze łamigłówki, które mogą sprawić nam naprawdę sporo problemu, szczególnie te z najwyższego poziomu. oczywiście ma to miejsce jeśli spojrzymy na grupę docelową jaką są dzieci. Dorośli czy osoby wprawione w tego typu grach, raczej nie natrafią tutaj na jakieś wielkie wyzwanie i szybko uporają się z wszystkimi zadaniami. Tych jednak trochę mamy gdyż aż 48, zatem dzieci mogą nad grą spędzić naprawdę kilka ładnych godzin.


Fajne jednak proste

Jak na grę tego typu Robaczki mogą okazać się nieco za proste dla większości odbiorców. Z drugiej strony rewelacyjnie sprawdzają się jako zabijacz czasu podczas podróży pociągiem lub samochodem. W przypadku dzieci potrafią je zaabsorbować na tyle, że mamy z nimi spokój przez długi czas. Dlatego jeśli szukamy czegoś tanie, małego, poręcznego i ciekawego to Robaczki wydają się być doskonałym kandydatem. Nie wadzą w trakcie podróży, potrafią dać sporo frajdy i są naprawdę poręczne. szkoda tylko, że to jednorazowa przygoda, ponieważ bardzo łatwo zapamiętać rozwiązania, zatem powrót do gry może okazać się nudny.

Plusy:
* świetny materiał na podróż
* solidne wykonanie
* cena
* sporo zagadek
* wsysa
* magnesy

Minusy:
* raczej jednorazowa
* niezbyt wygórowany poziom trudności

Ocena - 8/10

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza