22 listopada 2018

Unboxing #124: Koncept Kids: Zwierzaki

Z serią "Koncept" miałem do czynienia od początku, gdy pojawiła się na naszym rynku. Przez moje ręce przewinęło się kilka wersji. Jedne przypadły mi bardziej do gustu inne mniej, słowem standardowo w przypadku tak długich serii. Zawsze wolałem ją bardziej od "I Know", przy którym bawiłem się dobrze, ale nie tak tak dobrze jak tutaj. "Koncept Kids: Zwierzaki" to nowa odsłona rebusów, która zgodnie z tytułem jest nastawiona na świat fauny. Dziś zaprezentuję tylko zawartość tego wydania i omówię poszczególne elementy, a następnym razem przedstawię wrażenia z samej rozgrywki. Zapraszam zatem na ten krótki materiał :)

Cena sugerowana to 109,95 zł, czyli troszkę sporo, choć jakość komponentów jest wysoka. Niemniej nad planszą może zasiąść aż do 12 osób, zatem jeśli przełożyć tą kwotę na liczbę uczestników, to wychodzi całkiem spoko. W moim wypadku, to co widzicie na zdjęciu otwierającym artykuł, jest edycją limitowaną dla recenzentów. Tak, znalazłem się w zaszczytnym gronie tych, co dostali dodatkowe gadżety. Są nimi naklejki, rebus, ciekawie skonstruowana ulotka prezentująca mechanikę gry oraz pięć mini-maskotek do nałożenia na place. Słowem - można zrobić teatrzyk kukiełkowy. Sama gra natomiast zawiera:
* 110 kart ze zwierzakami
* planszę
* 16 plastikowych ramek do oznaczania podpowiedzi na planszy
* plastikową podstawkę na aktywną kartę
* skrócony opis zasad
* instrukcję


Jakościowo każdy z elementów jest wykonany bardzo solidnie. Szczególnie plansza, naprawdę czytelna i łatwo się w niej połapać odnośnie kategorii podpowiedzi. To ważne, szczególnie że gra jest adresowana do bardzo młodego odbiorcy. Choć na tym etapie nie widzę cienia problemu, aby tłukli w nią namiętnie dorośli. Szczególnie jeśli lubią gry familijne lub w ogóle wchodzą w świat gier planszowych. Instrukcja to natomiast dwie kartki A4, na których jest naprawdę niewiele tekstu. W praktyce już samo streszczenie zasad może służyć za pełen ich opis. Cóż, ta gra opiera się na mechanice rebusów, więc nie powinna nikomu sprawić problemu.


Na co liczę?
* masa frajdy zarówno w dwie osoby jak i więcej
* dużą regrywalność
* szalone odgadywanie w gronie dorosłych, gdy będzie się po procentach (wszak wiecznie jesteśmy dziećmi)
* walor edukacyjny dla najmłodszych.

Czego się obawiam?
* że za bardzo się wkręcę

Cena: 109,95 zł
Gatunek: kalambury, zgadywanki, familijne
Sugerowany wiek: 4+