18 grudnia 2013

Pajęcze polecanki na święta i sylwestra #3: Sylwester dla dorosłych (18+)

Ostatni artykuł tego mini cyklu zawiera propozycje przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich, gdyż zawierają treści nieodpowiednie dla młodszego odbiorcy (związane z alkoholem i erotyką). Czujcie się zatem ostrzeżeni na czerwono i jeśli ów tekst wyrządzi szkody na waszym umyśle, nie ważne czym spowodowane, to znaczy że sami jesteście sobie winni :)

A teraz na serio. Zaprezentuję tutaj kilka gier erotycznych dla par oraz również parę tytułów imprezowych, przeznaczonych dla dojrzałych i odpowiedzialnych graczy. Wierzę że są tacy. Na polskim rynku nie mamy zbyt dużo tego typu ciekawych pozycji, gdyż sporo sprowadza się do tanich "flirtów" i zwykłego spożywania trunków. Jednak na szczęście dla nas dwa wydawnictwa, rodzimego pochodzenia, złamały tą niefortunną passę już kilka lat temu i wprowadziły na rynek naprawdę interesujące gry. Mowa oczywiście o Let's Play i Grajmy Razem, które dzięki kilku tytułom są całkiem dobrze znane i lubiane.

Gry Erotyczne

Arkana miłości
Czempion gier traktujących o zabawach łóżkowych ze smakiem. Jest to bardzo prosta gra karciana, która pomoże kochankom przełamać nie tylko pierwsze lody, ale również wprowadzić w miłosnym gniazdku prawdziwy tajfun erotyki, a wszystko to utrzymane w naprawdę dobrym smaku. Całość jest okraszona genialnymi oraz zmysłowymi, czarno-białymi zdjęciami, budującymi już na starcie niezapomnianą atmosferę. Do tego wydano już dwa dodatki - Kochankowie i Dominacja, które wprowadzają nie tylko delikatność i pikanterię w tym drugim wypadku, ale również nowe elementy mechaniki, dzięki czemu gra zyskuje naprawdę wiele, jako sama gra. Wyszedł również zestaw kolekcjonerski zawierający akcesoria pomagające nam w zabawie, choć tutaj nadal dominuje wyobraźnia obojga grających.

Rozkosz
Seria ta składa się obecnie z czterech tytułów, z których każdy dotyka tematu nieco z innej perspektywy. Tytułowa rozkosz ma rozbudować grę wstępną, Gorące igraszki, ją potęgują i wprowadzają nowe elementy zabawy oraz gadżety, Rozkoszna wojna, będąca wariantem popularnej gry karcianej, ale w intymnym wykonaniu, zaś na sam koniec mamy Wibrującą rozkosz, gdzie tytuł chyba mówi wszystko. Wielką zaletą tej gry jest tworzenie i spisywanie własnych fantazji erotycznych, które potem wykorzystujemy w grze, więc warto popisać się przed naszą drugą połówką wyobraźnią.

Busen Memo
Gra legenda, będąca tak naprawdę zwykłymi memorami, ale o nie zwykłym temacie. Otóż gracze tak jak w klasycznej wersji odkrywają dwa kafelki, aby trafić na parę i ją zgarnąć, jednak tym razem należy zdobyć lewą i prawą pierś tej samej pani. Zadanie wydaje się banalne, jednak jest piekielnie trudne. Niestety tytuł jest bardzo drogi (około 60 zł), więc jest to raczej coś dla koneserów.

Manara poker
Zwykłe karty do pokera (może być rozbieranego) okraszone intymnymi rysunkami świetnego rysownika komiksowego, Milo Manary. Kto lubuje się w tym gatunku kultury zapewne wie jak rysownik podchodzi do tematu - raz delikatnie (Gulliveriana) innym razem bardzo dosłownie (serie Click czy Borgia). Nie zmienia to jednak faktu, ze jego rysunki są naprawdę świetne i warto zainwestować trochę większe pieniądze aby posiadać karty właśnie z takimi artami.

Gry Alkoholowe

Stupromilowy Biznes
Następny czempion, choć tym razem z zupełnie innej... flaszki. Jest on następcą Stupromilowego lasu, który mimo dość budżetowego podejścia od strony jakości, szybko stał się hitem. Stupromilowy biznes nadrabia w praktyce niemal wszystkie niedoskonałości swego poprzednika - jest solidnie wydany, okraszony udaną, humorystyczną, szatą graficzną, posiada naprawdę świetną mechanikę i sprawia masę frajdy ze spożywania napojów procentowych. Na sylwestra jak znalazł.

Melanżeria
Kolejna gra imprezowa, która mile mnie zaskoczyła i wpadła w moje łapy całkiem niedawno. Wydana bardzo klimatycznie, zawierająca sporo zadań oraz ich alternatyw, co pozwala graczom obrać drogę jaką chcą osiągnąć zwycięstwo. Oczywiście o ile ustaną na nogach o własnych siłach. Jeśli ktoś szuka szybkiej oraz przyjemnej gry karcianej do trunków, to może sięgnąć po tą grę w ciemno.

Wiochmen wesele
Trochę już sędziwa odsłona starego, poczciwego Wiochmena, ale nadal na chodzie. Nie jest to gra doskonała, jednak warta uwagi i zagrania w nią od czasu do czasu, dla czystego relaksu. Wspominam z tym tytułem całkiem sporo udanych godzin i chyba jest to najlepsza odsłona całego cyklu.

Gry inne do alkoholu

Baobab
Wspominałem o tym tytule podczas pierwszego artykułu, jednak kiedy pożyczymy go od dzieci i użyjemy w dorosłym towarzystwie, które już poprawiło sobie humor trunkami, rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Wydawać by się mogło że ułożenie kart na drzewie to banalny pomysł - nic bardziej mylnego, kiedy ręka jest niepewna a oko zapomniało o słowie "celność". Wtedy zaczyna się prawdziwe wyzwanie i zabawa nabiera tępa.

Top-A-Top
Rozgrywka w której trzeba się wykazać zręcznością, refleksem i pamięcią haseł do odpowiednich rysunków, może podczas zakropienia jej trunkami przynieść sporo zabawy. Nie inaczej jest w przy tej grze, gdzie mamy trzy poziomy trudności haseł, zaś dodatek wprowadza czwarty. Jeśli nie macie wokół łatwo tłukących się rzeczy, a uczestnicy zabawy są świadomi ryzyka, śmiało próbujcie swych sił.

Dobble
Alternatywa na wcześniejszą grę, która tym razem wymaga głównie bardzo uważnego oka, co po procentach może okazać się trudne. Bez tego nieraz stanowi olbrzymie wyzwanie, a co dopiero gdy nasz organizm ma zaburzone czasowo pewne ośrodki zmysłowe. W końcu do odważnych świat należy.