21 listopada 2020

Deadpool: Tajne Imperium

Czy Deadpool naprawdę uratował świat przed złym Kapitanem Ameryką? czy pomógł powstrzymać sługusów Hydry? Czy był w końcu tym dobrym, od kiedy Steve Rogers zaprosił go w struktury Avengers? Na te i wiele innych pytań odpowiada własnie ten komiks. Jego wydarzenia dzieją się niejako za kurtyną i uzupełniają to, czego czytelnik nie zobaczył w Tajnym Imperium, będącym i tak kolosalną cegłą.

Co mi się podobało

1. Jak zły Kapitan Ameryka manipulował Deadpoolem
Jest to wątek przewodni całego albumu i od niego zresztą się rozpoczyna. Z jednej strony czytelnik ma do czynienia z przemyśleniami Wade'a, którym targają wątpliwości, z drugiej zaś jego walkę w imię swego herosa. Całość przeplatają liczne retrospekcje z poprzednich albumów, więc ich znajomość bardzo się przydaje.

2. Deadpool vs Wielki Przywódca Hydry
Cudowna konfrontacja ukazująca przy okazji jak głupia jest to organizacja. Choć przyznaję, że sami herosi też nieraz nie grzeszą inteligencją, ale ten gatunek już mnie do tego przyzwyczaił. Niemniej starcia słowne między tą dwójką są miłe, a finał genialny.

3. Zakończenie przygody
Mimo, że całość jest uzupełnieniem historii z Tajnego Imperium, to przedstawiono tutaj ciekawie Deadpool. Do tego finał jest mocno intrygujący i sprawi, że nasz najemnik będzie miał ręce pełne roboty.

PODSUMOWANIE

Komiks czytało mi się naprawdę dobrze. Należy jednak zaznaczyć, że koniecznie trzeba znać całą serię o Deadpoolu, Tajne Imperium oraz Atak na Pleasent Hills, plus kilka mniejszych przygód z udziałem naszego zawadiaki, aby w pełni ogarnąć obraz sytuacji. Taki urok tych tasiemców. Jestem ciekaw jak potoczą się dalsze losy Wade'a Wilsona bo potencjał jest spory. Oby tylko go nie zmarnowano, jak to już nieraz miało miejsce.

1 komentarz:

  1. Lubię filmy w universum Deadpool ale uważam, że gry są średnie. Tajne imperium chyba nie odbiega od normy.

    OdpowiedzUsuń