27 sierpnia 2018

Book Report #1: Nowości od Zakamarki

Witam w pierwszym Book Report, który jest książkową wersją Comics Report. Było trochę głosów, w sumie słusznych, że niepotrzebnie mieszam te dwa media, więc rozbiłem je na osobne serie. Oczywiście zasada jest ta sama, zaś już prezentowane książki, zostawiam w tym co było, aby niepotrzebnie nie mieszać. Dziś spojrzymy na trzy nowości od wydawnictwa Zakamarki. Są to "Wszystkie psy Eli", słowem coś dla ulubieńców szczekających czworonogów, nowy odcinek lubianej przez dzieci serii o Albercie, tym razem nosząca tytuł "Co mówi tata Alberta?", a na koniec "Okropny rysunek", czyli o nie poddawaniu się. Zapraszam do prezentacji wszystkich trzech książek, poznania moich pierwszych wrażeń i sprawdzenia, czy coś z tego wpadło wam w oko.

Co mówi tata Alberta?

Seria liczy już wiele tomów, z których aż 16, włączając tą część, wydano w naszym kraju. Autorką jest szwedzka pisarka Gunilla Bergstrom, odpowiedzialna za scenariusz oraz rysunki, jak i sam pomysł na serię. Albert to pogodny, młody chłopiec, który poznaje uroki życia, zarówno te przyjemne, jak i mniej radosne. Głównymi bohaterami poszczególnych tomów są właśnie Albert i jego tata. Trochę mi to przypomina stary polski serial "Tata, a Marcin powiedział". czy tak będzie w istocie? Nie wiem, bo to moja pierwsza styczność z tą produkcją, choć patrząc po opisie tego tomu oraz samych rysunkach, czuję w kościach, że czeka mnie wesoła lektura. 


Na co liczę?
* szybka, wesoła lektura
* morał

Czego się obawiam?
* mamy Alberta :P

Czy kupił bym w ciemno?
Dla małego dziecka pewnie tak. Przy czym mowa tutaj o dzieciach, które dopiero starają się uczyć czytać, bowiem książka nadaje się do tego idealnie.

Cena: 24,90 zł
Gatunek: dla dzieci
Sugerowany wiek: 3+
Dotychczasowe recenzje: brak


Okropny rysunek

Nie każdy ma talent do rysunku, szczególnie gdy jest się małym i nie za bardzo się wie, co chciałoby się narysować. Do tego starszy brat potrafi zręcznie władać ołówkiem i kredkami, a koty i wazony to złe istoty, dybiące na nasz rysunek. Przed takimi problemami zostaje postawiona bohaterka tej, bardzo krótkiej, ale niezwykle ciekawie się zapowiadającej, opowieści. Już na pierwszy rzut oka, wiem, że ta książka będzie opowiadać o cierpliwości. Nie byle jakiej, bo wystawionej na bardzo ciężką próbę. Jaki będzie finał? Tego nie będę zgadywać, ale sądzę, że pozytywny, bo każdy posiada jakiś talent. Trzeba go tylko znaleźć i potem pielęgnować.


Na co liczę?
* obraz walki z przeciwnościami losu
* odnalezienie w sobie pasji

Czego się obawiam?
* w sumie niczego

Czy kupił bym w ciemno?
O tak, bowiem znam wiele osób który baaaaaardzo taka książka, by się przydała.

Cena: 27, 90 zł
Gatunek: dla dzieci
Sugerowany wiek: 3+
Dotychczasowe recenzje: brak


Wszystkie psy Eli

Na koniec tego zestawienia, coś dla miłośników Wszelkiej maści psów. Dosłownie wszelkiej, bowiem w tej książce występuje ich dużo, bardzo dużo, do tego we wszelakich kształtach, rozmiarach i rasach. Małą Ela chce bowiem psa, ale nie wie jeszcze jakiego. W zasadzie to wie, ma mieć merdający ogon, uszy, cztery łapy, wesoły pysk i cieszyć się na jej widok. Słowem - ma być jej. Ela kocha wszystkie psy, zna ich wiele na swoim osiedlu, ale tata ciągle nie chce jej kupić psa. Co z tego wyniknie? Cóż, na pewno psia afera, gdzie koty nie mają wstępu.


Na co liczę?
* wpajanie dziecku odpowiedzialności za swojego psa
* sporą dawkę humoru (w końcu psy lubią zabawę)

Czego się obawiam?
* cóż, wolę koty, a wątpię, aby ta książka zmieniła moje upodobania w tej materii :)

Czy kupił bym w ciemno?
Komuś kto lubi psy i chce psa, tak, aby wpoić mu zasady opieki nad czworonogiem. To naprawdę bardzo ważne, bo pies jest od nas po prostu uzależniony. Dosłownie i w przenośni.

Cena: 27,90 zł
Gatunek: dla dzieci
Sugerowany wiek: 4+
Dotychczasowe recenzje: brak