Chyba nie ma osoby na świecie, szczególnie dziecka, które nie lubiłoby bajek oraz baśni. Seria " Bajki czytajki" od wydawnictwa AWM jest dobrym sposobem, aby zachęcić dziecko do postawienia pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu. Ogromne litery, krótkie zdania i, co najważniejsze, znane oraz lubiane historie. A na końcu bonus. Tak pokrótce prezentuje się ta seria, mająca zachęcić przedszkolaki do nauki słowa pisanego. Dziś przedstawię ją wam bardziej szczegółowo, omawiając z osobna każdy z punktów. Zatem jeśli jesteście zainteresowani szerszą perspektywą, to zapraszam do lektury.
Strony
- Strona główna
- Unboxingi
- Book & Comics Report
- TOP 12
- Gry planszowe
- Elektroniczne gry planszowe
- Gry PC
- Dlaczego nadal gram w...
- Obejrzane w kinie
- Filmy i Seriale
- Komiksy i mangi
- Książki
- The Elder Scrolls: Legends
- Spoiler Alert
- Męskim okiem
- Pajęczym okiem
- Kuźnia Pomysłów
- Wydane książki
- Komiksowa baza danych
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą AWM. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą AWM. Pokaż wszystkie posty
16 sierpnia 2018
10 sierpnia 2018
My rymy lubimy
Rymowanki. Wiersze. Może to zabrzmi dziwnie, ale uwielbiałem się tego uczyć w podstawówce. Oczywiście do czasu :) Raz nawet odważyłem się, bodajże w czwartej klasie, wziąć udział w konkursie recytatorskim. Wybrałem do tego "Nie pieprz Pietrze" Jana Brzechwy. Wykułem się na pamięć, ale gdy ludzie zaczęli płakać ze śmiechu, co przy tym konkretnym wierszu nie jest niczym dziwnym, to stres pożarł mnie całkowicie i ledwo dokończyłem występ. Od tego czasu unikałem publicznych wystąpień, ale wiersze oraz bajki (w sensie utwory literackie) nadal lubiłem. Dziś natomiast powróciłem do nich po latach, za sprawą "My rymy lubimy". I wiecie co? Ich magia nadal we mnie żyje :)
2 sierpnia 2018
Bezpieczne dziecko
Bezpieczeństwo małych dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki poza domem, jest bardzo ważne. Zarówno w przedszkolu, na wakacjach czy na drodze. Choć w samym domu tez czyha sporo niebezpieczeństw. Bardzo prosta, a zarazem niezwykle wymowna, seria "Bezpieczne dziecko" uczy naszych podopiecznych, jak zachować się w danej sytuacji. Całość składa się z czterech książeczek, które dotykają bardzo wielu aspektów życia codziennego. I urlopowego, jeśli wolno mi się tak wyrazić. Dziś przedstawię wam tą serię i powiem, co o niej myślę.
20 lipca 2018
Co widzę?
Rozwój dziecka jest ważny od najmłodszych lat. Dlatego warto inwestować w jego edukacje od samego początku. Istotnym elementem jest także, aby rodzic spędzał jak najwięcej czasu, oczywiście w miarę możliwości zawodowych, z swoim dzieckiem czy dziećmi. Choćby czytając im na dobranoc lub ucząc prostych słów. Wtedy zawiązuje się najsilniejsza więź emocjonalna pomiędzy dorosłym a dzieckiem. Warto o tym pamiętać, nie idąc za modą "modnych" mam w osobach słynnych osób. One mają cały sztab ludzi, zajmujący się ich potomstwem, toteż często mało czasu poświęcają na budowanie z nim emocjonalnej więzi. Seria książeczek edukacyjnych "Co widzę?" od wydawnictwa AWM jest tutaj niezwykle pomocna. Tak, cała ta moja tyrada na wstępie służyła po to, aby uświadomić wam, drodzy czytelnicy i czytelniczki, jak ważną mogą one odegrać rolę w pierwszych latach waszych dzieci.
7 lipca 2018
Comics Report #36: Świat dziecka oczami AWM
Rozwój małego dziecka jest niezwykle ważny od samego początku. Dlatego istotnym elementem w jego edukacji, jest nauka przez zabawę. Wszelkiej maści książeczki obrazkowe, bajki czy rymowanki idealnie się do tego nadają. Zaprezentuję wam dzisiaj cztery serie od Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski, której ofertę miałem okazję szczegółowo przejrzeć na tegorocznych Targach książki w Opolu. Ich recenzje pojawią się w te wakacje na moim blogu, ale najpierw sprawdźmy co wydawnictwo ma do zaoferowania, właśnie na przykładzie tych pozycji. Będzie tu całkiem spory przekrój wiekowy, bo mamy coś dla maluszków wieku 1-3 lata, ale też dla starszych dzieci, uczęszczających już do przedszkola. Zapraszam zatem do lektury niniejszego materiału, szczególnie jeśli jesteś osobą, będącą świeżo upieczonym rodzicem :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)