Odwiedzane strony

W tym dziale przedstawiam pokrótce miejsca w Internecie do których zaglądam. Są tutaj wideoblogi, blogi czy serwisy zawierające materiały dotyczące gier wszelkiej maści, komiksów czy miejsca w których zwyczajnie robię zakupy jako zwykły klient. Z czasem zapewne lista się rozrośnie, jednak jej sedno pozostanie bez zmian - ciekawe miejsca w sieci, które polecam każdemu kto czyta mojego bloga. 

Na tej podstronie nie znajdziecie natomiast odniesień do wydawców z którymi współpracuję czy sklepów z tak zwanej reklamy. Nie. Tu lądują tylko ci na których witryny zaglądam sam z własnej, nieprzymuszonej woli i nie wymagam od ich autorów aby mnie linkowali (choć nie pogardzę takim gestem :P). Dlatego aby wylądować w tym dziale trzeba liczyć na szczęście lub zwyczajne zainteresowanie mojej osoby czyjąś pracą (tak, prowadzenie bloga to PRACA - a jedynie od autora zależy jaka jest jej wartość). Całość podzieliłem na cztery działy:
* Videoblogi - słowem wszelkie kanały na You Tube, jakie subskrybuję i/lub wiernie śledzę.
* Blogi - strony na których jest publicystyka którą czytam.
* Serwisy - słowem duże portale, gdzie znajduje się wielu autorów.
* Sklepy - miejsca w jakich dokonuję zakupów, bynajmniej nie spożywczych.

Strony są ułożone alfabetycznie - bo tak łatwiej :)

Zatem bez dalszych marudzeń, zapraszam do odwiedzin tutaj zamieszczonych stron. 

VIDEOBLOGI

GambitTV
Drugi kanał będący moim podstawowym źródłem informacji o grach planszowych czy karcianych. Cenię go sobie przede wszystkim z jednego powodu - spokojne, łopatologiczne i sumienne tłumaczenie zasad poszczególnych gier, co wielokrotnie mi się przydało gdy miałem sam problem z instrukcją jakiegoś tytułu (tia... Mistfall). 
Kanał na You Tube
Strona na Facebooku
Gambit ZnadPlanszy

GameTrollTV
Moje główne źródło informacji odnośnie gier planszowych i karcianych. Jeden z pierwszych kanałów o tej tematyce jakie zacząłem regularnie oglądać i staram się to czynić nadal, kibicując Piotrkowi i jego ekipie, gdyż stworzyli coś epickiego.
Kanał na You Tube
Strona na Facebooku
Cykliczne spotkania Rzuć Kostką

Hoops
Nowo odkryty kanał prezentujący, naprawdę świetne i działające, talie do The Elder Scrolls: Legends. W chwili obecnej jest to moje główne źródło decków do tej gry, gdyż pomagają mi mocno opracowywać własne. Wielką zaletą kanału jest szczegółowe omówienie każdego z prezentowanych decków, w sposób wyjątkowo łopatologiczny.

MrZenekHD
Przez lata moje główne źródło talii do Duel of Champions (sniffff R.I.P.) obecnie zaś miejsce gdzie poznaję inne gry karciana oraz śledzę te które mnie interesują - głównie The Elder Scrolls: Legends. Na kanale pojawiają się też filmiki z gier PC (np. Battlefield 1 czy Cywilizacja 5), gdzie autor pokazuje rozgrywkę i omawia różne jej aspekty. Mr Zenek posiada też własną aplikację do przeglądarek.
Facebook

Paweł Opydo
Gość prowadzi serię "Złe książki", gdzie autor nabija się z naprawdę kiepsko napisanych książek lub dobrym wytyka niekonsekwencję w konkretnych scenach. Co prawda nie zawsze podzielam jego punkt widzenia (np. w Małym Księciu), jednak często prezentuje naprawdę interesujące gnioty literackie.
Kanał na You Tube

SC2 ProLeague
Obecnie jedyny kanał jaki oglądam pod kątem meczy w Star Crafta 2. Sam jestem okazjonalnym graczem, który nie ma wielkich osiągnięć w tej grze, jednak uwielbiam obserwować starcia najlepszych graczy z całego świata. Oczywiście jak tylko się da kibicuję Polakom :)
Kanał na You Tube

TeamFourStar
Nowe wcielenie Dragon Ball Z :) Ich parodia, w sumie podchodząca dość poważnie do kanonu serii, jest wprost fenomenalna. Zespół robi naprawdę solidna robotę, co daje bajeczne rezultaty. Tworzą oni też na swoim kanale inne serie, jednak dla mnie liczą się głównie te z przygodami Son Goku i jego przyjaciół.
Kanał na You Tube
Dragon Ball Z Abridged

TVGRYpl
No raczej nikogo nie dziwi, że ten kanał znalazł się w tym zestawieniu. Zaglądam tam głównie aby oglądać tematy związane z historią czy realizmem w grach (a raczej jego braku) i tak dalej. Trzeba przyznać, że ekipa GOL-a ma talent do tworzenia takich materiałów.
Kanał na You Tube

Blogi

Okiem PowerMilka
W zasadzie koło dwóch wymienionych wcześniej videoblogów, tylko tu jeszcze zaglądam w sprawach gier. Zwyczajnie pasuje mi styl autora oraz jego podejście do oceniania recenzowanych materiałów, choć nie zawsze zgadzam się z wszystkimi punktami jego werdyktu. 
Strona bloga
Fanpage na Facebooku

Serwisy

CDA
Serwis na którym oglądam filmy, choć pozostałem zwolennikiem kupowania oryginałów. Niemniej nie zawsze mój portfel może mi na to pozwolić, więc sięgam po bibliotekę CDA, gdzie wykupiłem konto Premium. Opłaca mi się to bowiem znacznie bardziej niż oglądanie, naszpikowanej reklamami telewizji.
Strona serwisu

Fallout Corner
Tak, jestem wielkim fanem tej serii, choć nie na tyle zagorzałym aby pamiętać wiek każdej z postaci. Kiedy tylko czas pozwala powracam do dowolnej odsłony tej gry i przechodzę ja na nowo inną postacią, podejmując nieraz inne decyzje. Na tej stronie czytam o nowinkach z tego uniwersum, ciekawostkach i tak dalej.
Oficjalna strona
Strona na Facebooku

Sklepy

Allegro
Serio, dziwi kogoś że to się tutaj znalazło? Serwisu używam głównie do kupowania gier komputerowych i filmów. Sam już przestałem na nim sprzedawać swoje gry planszowe czy komiksy, gdyż od tego są ciekawsze grupy na Facebooku. Z drugiej strony czasem na Allegro trafię interesującą ofertę komiksu czy książki.
Strona sklepu

Aros
Moje główne źródło zakupów w przypadku komiksów i książek. Poluję tam oczywiście na promocje cenowo (wiadomo, w portfelu się nie przelewa), jednak zawsze potrafię znaleźć tam coś dla siebie, szczególnie jeśli wiem, że wydawca nie ma możliwości dosłać mi danego tytułu.
Strona sklepu

Bonito
Bliźniak Aros.pl, na którym poluję na dodatkowe promocje. Strona jest, w mojej opinii, trochę przyjemniejsza w obsłudze, zaś oferta naprawdę bogata.
Strona sklepu

Kup Pan Komiks
Grupa na Facebooku, gdzie ludzie sprzedają swoje używane komiksy. Sam również tam wyprzedaję te, których nie chce w kolekcji. Na tej stronie udało mi się zdobyć jak dotąd wiele naprawdę świetnych albumów czy serii, często za niewielkie pieniądze (patrząc po cenach w antykwariatach).
Strona na Facebooku

Planszówkowy bazar pod skrzydłami pegaza
Kolejna grupa na Facebooku, tyle że tym razem dotyczy gier planszowych. Dzięki tej grupie sprzedałem, wymieniłem i kupiłem sporo gier, trafiając tam na rzetelnych ludzi. Bardzo polecam tam zajrzeć jeśli ktoś szuka czegoś dla siebie i nie uważa że gra musi być z półki sklepowej. 
Strona na Facebooku