Współpraca

Jeśli interesuje cię współpraca ze mną, przeczytaj proszę najpierw poniższe punkty, gdyż obrazują w pełni jak piszę moje materiały, do kogo je kieruję i czym się zajmuję.

1. Od laika dla laików
Moim głównym celem jest pokazywanie osobom niezdecydowanym, że warto sięgnąć po komiks, grę planszową/karcianą czy film niekoniecznie wyprodukowany w Hollywood. Dlatego kieruję swoje teksty do laików i piszę z myślą o nich. Stąd łamię odgórnie przyjęte kanony pisania recenzji, skupiając się na tym co interesuje laika. 

2. Recenzuję komiksy, gry planszowe/karciane oraz filmy
Te trzy filary są moją domeną, zatem na nich się skupiam. Co prawda czasem recenzuję książki czy gry PC, ale robię to tylko z własnej woli. Powód? Brak czasu na wszystko co mnie interesuje, zatem skupiam się na tym co jestem wstanie udźwignąć. Niemniej w wyjątkowych sytuacjach daję się namówić na zrecenzowanie krótkiej gry PC (czasem długiej) lub książki. Po prostu produkcja musi mnie samego bardzo interesować.

3. Terminy publikacji i materiały do recenzji
Na wstępie - jeśli coś recenzuję to robię to rzetelnie i nie kieruję się własnym gustem. Liczy się dla mnie recenzowany produkt i to jak wypada na tle konkurencji oraz w grupie docelowej do której jest skierowany. Co zaś się tyczy publikacji, to bywa to różnie. Pracuję w pojedynkę, zatem muszę mieć czas na sprawdzenie produktu. Poza tym moi czytelnicy nie śledzą nowości, dlatego dla nich premiera czy pre-order są na dalszym planie. Ich interesuje aby dany produkt kupić jak najtaniej, dlatego publikacja recenzji czegoś co nadal jest dostępne na rynku, a minęło już sporo czasu od premiery, na moim blogu nadal ma sens. Oczywiście nie oznacza to, że zwlekam nie wiadomo ile z publikacjami i staram się zamieszczać materiał w 4-8 tygodni od otrzymania recenzowanego produktu, który staje się moją własnością. Nie recenzuję czegoś co mam tylko "pożyczyć" od wydawcy. Zawsze wysyłam mailem wiadomość o terminie publikacji, a po opublikowaniu materiału podsyłam link tego samego dnia.

4. Nie zajmuję się grami mobilnymi i konsolowymi
Nie mam na to czasu ani mocy przerobowych. Zatem w tej kwestii proszę nawet nie pytać, bo zdania nie zmienię. 

5. Unboxingi
Dotyczą one gier planszowych oraz karcianych. Są w formie opisowej z dołączonymi zdjęciami komponentów. Moje unboxingi zawierają niejako wstęp do recenzji, gdyż posiadają ocenę na polu "cena-jakość", spis na co mam nadzieję, a co budzi we mnie wątpliwość, domniemany poziom ryzyka przy zakupie produktu "w ciemno" i, o ile dotyczy, opis koszulek ochronnych na karty (jakie, ile i czy wymagane).

6. Newsy
Blog jest czysto publicystyczny co oznacza, że nie ma na nim i nigdy nie będzie "newsów". Wybrane wiadomości prasowe publikuję na fan page bloga, jednak trafiają tam rzeczy tylko istotne z mojego punktu widzenia. Od "newsów" są serwisy, zaś moi czytelnicy cenią mnie za to, że nie pakuję im tonażu tych samych wiadomości, którymi są bombardowani na innych stronach. 

7. Zamieszczenie loga
Ci którzy mnie wspierają mogą liczyć na promocję swej strony na moim blogu. Po pierwsze w dziale "Partnerzy" znajdzie się opis ich firmy, z logiem i linkami do strony domowej, strony na Facebooku i sklepu firmowego (o ile istnieje). Do tego dane kontaktowe dla czytelników. Po drugie ich logo z podlinkowaniem do strony domowej znajdzie się w lewej kolumnie bloga. W obu wypadkach ustawienie logotypów jest alfabetyczne, gdyż ułatwia to poszukiwania moim czytelnikom i nie faworyzuje żadnego ze wspierających. 

8. Reklama
Na razie na stronie ich nie ma i nie będzie. Zapewne zmieni się to w przyszłości, ale liczba reklam będzie bardzo ograniczona (2-3 banery i tło).

To są wszystkie zasady, którymi się kieruję i ich przestrzegam. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, proszę pytać, zawsze odpowiem. Proszę pamiętać, że pracuję w pojedynkę, jako niezależny recenzent, zatem czasem potrwa nim odpiszę na wiadomość. Jeśli zatem jesteś zainteresowany współpracą ze mną, pisz śmiało na poniższego maila:
spider.vermin@gmail.com