Wydawnictwa

Na tej stronie znajdują się opisy wszystkich wydawców komiksowych i planszowych, których materiały pojawiły się na mojej stronie. Nie ma znaczenia czy otrzymałem je do recenzji, albo sam kupiłem. Strona ma cel informacyjny, tak aby czytelnik mógł zajrzeć do źródła, bądź wysłać do niego zapytanie. Dlatego koło każdego logotypu znajduje się bardzo krótki opis wydawnictwa, linki do jego strony domowej, sklepu firmowego (o ile go posiada), strony na serwisie Facebook i dane kontaktowe (mail i telefon). Lista wydawców jest utworzona w kolejności alfabetycznej, aby nikogo nie faworyzować.

Badger's Nest

Małe wydawnictwo z Wrocławia, które wypuściło między innymi "Rycerzy Pustkowi" czy "7 Ronin". Zajmują się wydawaniem gier własnego pomysłu. Nie mają odgórnie ustalonego gatunku czy tematyki tworzonych gier, starając się tworzyć to co im pasuje.

Strona domowa (w przebudowie)
Strona na Facebooku

Numer kontaktowy
605 237 257
Mail
biuro@badgersnest.plBlack Monk Games

Na polskim rynku jest obecne od listopada 2009 roku. Wizytówką wydawnictwa jest seria "Munchkin", która parodiuje wszelkie znane i mniej znane gry oraz gatunki. Jednak od kilku lat wydali oni kilka innych tytułów, dzięki czemu lista tytułów wydawnictwa stała się bardziej różnorodna. Dominują tam jednak gry karciane oraz imprezowe. Wydawca jest stałym wystawcą kilku największych polskich imprez poświęconych tematyce gier planszowych. 

Strona domowa
Strona na Facebooku
Sklep firmowy

Numer kontaktowy
605 066 067
Mail
wydawnictwo@blackmonk.pl 


Czarna owca

Założone w 1991 roku, wcześniej znane jako Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza. Zakres gatunkowy jaki oferują książki przez nich wydawane jest ogromny. Od kryminałów, przez poradniki psychologiczne, literaturę dziecięcą, na horrorach i erotykach skończywszy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a dodatkowo wydawnictwo ma kilka własnych serii, np. Czarna Seria, poświęcona kryminałom i thrillerom.

Strona wydawnictwa i sklep firmowy
Strona na Facebook
Strona na You Tube
Strona na Instagram

Numer kontaktowy
(22) 616 12 72
Mail
sklep@czarnaowca.pl
Czas zaorać socjalizm

Nazwa wydawnictwa, jak i samej gry. Wydawnictwo oraz grę założył Mateusz Hereda, wtedy 22 letni student ze Śląska. Wpadł na to aby połączyć lubiana grę karcianą "Heartstone" z grą planszową i ubrać to wszystko w prześmiewcze szaty polityki. Reszta potoczyła się już sama. 5 listopada 2016 roku, gra miała swoją premierę na Falkonie. Natomiast podczas festiwalu Pyrkon 2017 rozegrano pierwsze zawody w "Czas zaorać socjalizm", gdzie zwycięzcy mogli zdobyć złoty, srebrny i brązowy pług. 

Strona domowa
Strona na Facebooku
Sklep firmowy

Numer kontaktowy
508 371 593
Mail
czaszaoracsocjalizm@gmail.com 


Edgard

Wydawnictwo językowe Edgard zostało założone w 1996 roku. Jest obecnie czołowym, polskim wydawcą książek, słowników, audiobooków i materiałów multimedialnych do nauki 32 języków obcych. Jest ono również właścicielem serii "Kapitan Nauka" oraz "Kieszonkowiec", zajmujących się edukacją, nie tylko językową, dla najmłodszych, przez zabawę. Wydawnictwo jest członkiem Polskiej Izby Książki oraz wspiera Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE.

Strona domowa i sklep firmowy
Strona Kapitan Nauka
Strona na Facebooku 

Numer kontaktowy
+48 22 853 11 38
Mail
sklep@edgard.com.pl


Egmont i Klub Świata Komiksu

Jeden z największych duńskich wydawców gier planszowych oraz komiksów i książek dla dzieci, który w 1990 roku założył filię również w Polsce. Zapoczątkował swą działalność nad Wisłą wydając "Kaczora Donalda", a potem szybko przyszła pora na wiele poważniejszych tytułów. Dziś Egmont to gigant branży z swoimi dwoma głównymi filiami, czyli Kraina Planszówek i Klub Świata Komiksu, na czele. Ich oferta jest bardzo bogata w obu wypadkach i każdy w niej znajdzie coś dla siebie.

Strona główna
Klub Świata Komiksu
Kraina Planszówek
Sklep firmowy

Numer telefonu
(22) 838 41 00
Mail
poczta@egmont.pGames Factory Publishing

Jest to młode wydawnictwo z Krakowa, które zagościło u nas w 2015 roku. Wydają gry wszelkiej maści, często dzięki zbiórce na Wspieram.to czy tym podobnych platformach. Dzięki temu trafiają do graczy produkcje, na które faktycznie jest zainteresowanie nad Wisłą. W swoim katalogu prezentują mają tytuły czysto familijne jak i bardzo skomplikowane strategie. 

Strona główna
Strona na Facebooku

Telefon kontaktowy
brak
Mail
psobieraj@gamesfactory.plGranna

Na rynku pojawił się w 1991 roku, jednak dopiero w 1994 roku przeniósł się z mieszkania do hali produkcyjnej. Obecnie jest jednym z największych polskich wydawców gier planszowych dla dzieci. Co prawda w ich asortymencie znajdują się również tytuły przeznaczone dla starszego odbiorcy, jednak nadal dotyczą one gatunku familijnego. Zaprojektowali wiele serii przeznaczonych dla najmłodszych, zatem już nawet 2-4 letnie dzieci mogą dzięki ich grom wejść w świat planszówek.

Strona domowa
Strona na Facebooku
Sklep firmowy

Telefon kontaktowy
22 677 21 30
Mail
bok@granna.pl

Hanami
Działalność wydawniczą zaczęli w 2006 roku, od skromnych książek o japońskiej kuchni. Wcześniej działali jako organizator szkoleń, czy wykonywania tłumaczeń na język japoński. Celem nadrzędnym wydawnictwa jest zacieśnianie, na linii kulturowej i ekonomicznej, stosunków polsko-japońskich. Obecnie wydają sporo mang (komiks japoński), o dość poważnej tematyce. Wiele ich tytułów jest przeznaczonych dla dorosłego czytelnika, co z pewnością docenią starsi wiekiem czytelnicy.

Strona domowa
Strona na Facebooku
Sklep firmowy

Telefon kontaktowy
603 277 785 LUB 606 130 161
Mail
wydawnictwo@hanami.pl

Imagine Realm