Crowdfunding

Na tej stronie znajdziecie odniesienia do różnych akcji wspieraczkowych, dotyczących gier planszowych, gier PC oraz komiksów. Tylko te trzy kategorie się tutaj znajdują, bowiem ich produkty często recenzuję. Całość jest podzielona w każdej kategorii alfabetycznie względem nazwy poszczególnych projektów. Opis zawiera linki do wydawcy, strony na której można wesprzeć dany projekt, jego krótki opis oraz daty rozpoczęcia i zakończenia całej zbiórki. Na stronie są tylko aktywne oferty, które usuwam po ich zamknięciu, nie ważne czy się uzbierały czy nie. Ta strona ma charakter czysto informacyjny dla moich czytelników, pragnących wesprzeć jakąś z akcji tego typu.

Zainteresowanych, czyli mam tu na myśli wydawców lub autorów, którzy chcieliby zamieścić tutaj swoje ogłoszenie proszę o kontakt mailowy. Nie oznacza, to że wszystko co mi podeślecie wyląduje na tej stronie. Należy mnie tym zainteresować. Nie jakimś fantem, czy obiecaniem gry do recenzji. Mam na myśli zainteresować waszym projektem. Tylko tyle i aż tyle. 
Zgłoszenie musi zawierać następujące informacje:
* tytuł projektu
* lokalizacja wspieraczkowa (nazwa serwisu)
* zwięzły i treściwy opis projektu
* link do jego strony crowdfundingowej
* termin trwania (start i koniec)
* kategorię (komiks, gra planszowa, gra PC)
Maile proszę wysyłać na adres spider.vermin@gmail.com, w tytule maila wpisując "Crowdfunding - nazwa projektu". Na każdego maila odpiszę. Samo umieszczenie tutaj ogłoszenia jest bezpłatne, jak pisałem musi mnie przekonać wasz projekt. Oczywiście nie pogardzę egzemplarzem recenzenckim, o ile projekt będzie zrealizowany. Niemniej, to sam projekt musi mnie zainteresować i to jest czynnik decydujący, o zamieszczeniu informacji na tej stronie.

GRY PLANSZOWE

Cthulhu: Rise of the Cults
Gdzie: Wspieram.to
Data rozpoczęcia: 12 stycznia 2018
Data zakończenia: 5 luty 2018
Próg ukończenia: 19 000 zł
Strona akcji 
Strona wydawcy (Facebook)
Strona wydawnictwa RedImp
Informacje ogólne o grze:
Akcja ma na celu ufundowanie wydania gry w języku polskim. Sam projekt został już wydany w języku angielskim oraz niemieckim na Kickstarterze, a osoby które go tam wsparły otrzymają gratisowo komponenty do wersji polskiej, o ile ta zostanie ufundowana. Za grę odpowiada Krzysztof Wolicki, autor takich tytułów jak Pan Lodowego Ogrodu czy Achaja. 

Królowie Osiedli
Gdzie: Wspieram.to
Data rozpoczęcia: 12 stycznia 2018
Data zakończenia: 12 luty 2018
Próg ukończenia: 35 000 zł
Strona akcji
Strona wydawcy (Facebook)
Blog autorów
Informacje ogólne o grze:
Jest to gra planszowo-karciana, przeznaczona dla 2-4 graczy. Tytuł wydawany jest niezależnie przez samych autorów projektu, bez udziału wydawców rynkowych. Tematem gry, jest wcielenie się gracza w jedną z subkultur zamieszkujących osiedle, dążąc tym samym do przejęcia w nim kontroli, nad jak największą liczbą dzielnic. Będziemy zatem bronić swego terytorium, atakować te wrogie i starać się zdobyć przewagę nad innymi. 

Nemesis
Gdzie: KickStarter
Data rozpoczęcia: 17 stycznia 2018
Data zakończenia: 7 luty 2018
Próg ukończenia: 50 000 funtów
Strona akcji
Strona wydawcy (Facebook)
Strona wydawnictwa Rebel
Informacje ogólne o grze:
Kolejny projekt Adama Kwapińskiego, autora takich gier jak Lord of Hellas. Tym razem razem dostajemy grę semi-kooperacyjną w klimatach, rodem z serii Obcy. Dużo figurek, sporo żetonów, kart oraz znaczników i mroczna atmosfera. Do tego możliwość grania w trybie solowym. Dla fanów, gatunku jak znalazł.

The Walking Dead: Edycja polska
Gdzie: Wspieram.to
Data rozpoczęcia: 17 stycznia 2018
Data zakończenia: 18 luty 2018
Próg ukończenia: 30 000 zł
Strona akcji
Strona wydawcy (Facebook)
Strona Czacha Games
Informacje ogólne o grze:
Gra planszowa na podstawie słynnej serii komiksowej o tym samym tytule. Gracze wcielają się w ocaleńców, którzy walczą o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Zarówno seria komiksowa jak i serial telewizyjny, zdobyły ogromne uznanie publiczności. Gra planszowa, osadzona w tym uniwersum, została już wydana w języku angielskim. Polskie wydawnictwo Czacha Games, stara się teraz zebrać środki, aby móc wydać polską edycję tego, bardzo ciepło przyjętego, tytułu.


Valhalla
Gdzie: Zagramw.to
Data rozpoczęcia: 17 stycznia 2018
Data zakończenia: 15 luty 2018
Próg ukończenia: 50 000 zł
Strona akcji
Informacje ogólne o grze:
W Valhalli gracze wcielają się w doświadczonych Jarlów prowadzących swoich wojowników do starcia. Gracze zarządzają ręką kart, budują drużynę wikingów i walczą. To, co wyróżnia Valhallę na tle innych gier to ilustracje o wysokim stopniu szczegółowości, które doskonale budują klimat gry, a także świetnie dopracowana mechanika. Mechanika jest efektem ponad 3 lat pracy Łukasza Woźniaka, który ma już na swoim koncie 11 wydanych gier i ogromne doświadczenie w branży gier planszowych. Ilustracje to owoc wielu miesięcy prac Barbary Gołębiewskiej, niezwykle utalentowanej artystki, która świetnie połączyła historyczne motywy z mocnym elementem mitologicznym.
(Opis autora gry)


GRY PC


KOMIKSY

Pułkownik Domino
Gdzie: Wspieram.to
Data rozpoczęcia: 16 stycznia 2018
Data zakończenia: 16 luty 2018
Próg ukończenia: 15 000 zł
Strona akcji
Strona wydawcy (Facebook)
Autorzy: Wojtek Cichoń (rysunek), Artur Grzenda (tekst)
Informacje ogólne o komiksie:
Jest to pierwsza, autorska seria komiksowa Wojtka Cichonia i Artura Grzendy, którzy dotąd tworzyli komiksy na zamówienie różnych podmiotów. Seria opowiada w humorystyczny sposób o przygodach dwójki bohaterów - pułkownika Domino i wachmistrza Pietruchy. Akcja osadzona jest w XVII wiecznej Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż autorzy są zafascynowani tą epoką. Seria ma nawiązywać stylem do takich serii jak Binio Bill, Lucky Luke czy przygody Asteriksa i Obeliksa. Słowem - na wesoło.